Studentet.info
Lajme : Presidenti Sejdiu priti vollejbollistet e Universitetit AAB
Kyqur 12-06-2008 4:06:17 (1295 Lexime)

PRISHTINĖ, 12 QERSHOR- Presidenti i Republikės sė Kosovės Fatmir Sejdiu, priti sot udhėheqėsit dhe lojtaret e klubit tė volejbollisteve tė Universitetit AAB, kampione tė Kosovės dhe fituese tė Kupės sė Kosovės nė volejboll.

Presidenti Sejdiu, i uroi ato pėr sukseset e arritura si dhe u angazhua pėr kushte mė tė mira pėr sportin nė pėrgjithėsi, nė mėnyrė qė sporti kosovar tė jetė konkurrent i denjė pėr tė garuar nė arenėn ndėrkombėtare.

“Me ritmin e mirė tė njohjes sė vendit tonė, si dhe njohjet e reja qė presim tė ndodhin shpejt, sporti kosovar do tė ketė mundėsi qė tė garojė jashtė vendi”, pohoi presidenti Sejdiu.


Presidenti Sejdiu u interesua edhe pėr studimet qė ndjekin vajzat e kėtij klubi duke thėnė se krahas sportit kujdes tė veēantė duhet treguar edhe pėr studimet.

Drejtuesit e klubit e informuan presidentin pėr punėn qė bėhet nė kėtė klub, si dhe pėr planet e tyre nė tė ardhmen. Me kėtė rast, ata i dhuruan presidentit Sejdiu, njė pikturė, vepėr e studentėve tė AAB-sė, dhe njė fanelė tė kėsaj skuadre.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio