Studentet.info
Lajme : STUDENTĖT E AAB-sė ZUNĖ VENDIN I PARĖ NĖ GARĖN E ORGANIZUAR NGA BSCK
Kyqur 08-07-2008 2:01:29 (2284 Lexime)


PRISHTINĖ, 8 KORRIK- Studentėt e Fakultetit Ekonomik tė Universitetit AAB: Albert Behrami, Ardian Januzi dhe Burim Fazliu - absolventė tė Fakultetit Ekonomik, departamenti: Banka, Financa dhe Kontabilitet, arritėn tė zėnė vendin e parė nė projektin e produkteve pėr Marketing dhe Shėrbime nė njė konkurrencė tė madhe prej 2000 studentėsh, ku krahas kandidatėve tė profileve tė ndryshme, morėn pjesė edhe student nga regjioni.Konform natyrės sė garės, studentėt e AAB-sė, treguan rezultate tė jashtėzakonshme, gjė qė ndikoi nė kualifikimin e tyre nė tė tri fazat, me hartimin e Planit tė Biznesit-Projektit Investiv.

Fazat e zhvillimit tė garės
Nė fazėn e parė ėshtė bėrė kualifikimi i kandidatėve pėr garėn e mėtutjeshme. Pėrzgjedhja ėshtė bėrė nga ekspertėt nga Kosova dhe Maqedonia, ku prej 2000 konkurruesve janė selektuar 55 veta (gjegjėsisht 35 projekte).

Nė fazėn e dytė, pas pėrfundimit tė trajnimit, tė kualifikuarit kanė bėrė prezantimin e projektit para jurisė, nė pėrbėrje tė profesorėve tė Universiteti tė Prishtinės, Menaxherė tė KEP-it, Institutit pėr Hulumtime RIINVEST dhe pėrfaqėsues tė MDA-sė. Tre studentėt e Universitetit AAB prezantuan Biznes Planin, tė hartuar nga ana e tyre dhe u treguan mė tė suksesshmit.

Nė fazėn e tretė nė ceremoninė e Certifikimit u publikuan emrat e Kompanive Fituese pėr garėn nė hartimin e Biznes Planit mė tė mirė, ku ndėr ta edhe projekti pėr Kompaninė “Angros”, kompani pėr Shėrbime Marketingu - Promocion, Distribuim dhe prodhim tė shpalosjeve, broshurave, posterėve etj., hartuar nga absolventėt e AAB-sė.

Pas pėrfundimit tė garės dhe fitores pėr Biznes planin mė tė mirė studentėt kanė pėrfituar benefite dhe pėrkrahje tė shumta, si: anėtarėsimi i firmės “ANGROS” nė Odėn Ekonomike, qasje nė mikrokredi nga KEP-i, dhe nga BSCK-100 orė kėshilldhėnie nga ekspertė tė marketingut si dhe pėrfitime tė tjera nga firma tė ndryshme.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio