Studentet.info
Lajme : RASTI HARADINAJ
Kyqur 11-03-2005 11:17:59 (1442 Lexime)


UP: HARADINAJ TĖ MBROHET NĖ LIRI, MASHT: SYQELTĖSI DHE REND NĖ PUNĖ

Prishtinė, 11 MARS- Udhėheqėsit e UP-sė nėpėrmjet njė komunikate, akuzėn ndaj z. Haradinaj dhe pjesėtarėve tė tjerė tė UĒK-sė e shohin si “njė tendencė tė inkriminimit tė luftės sė UĒK-sė”.
“UP shprehė rrespekt pėr qėndrimin dinjitoz dhe patriotik tė kryeministrit tė Kosovės dhe beson se para tė sė drejtės ndėrkombėtare, ai do tė dijė ta mbrojė pafajsinė e tijė dhe luften e drejtė tė popullit tė Kosovės pėr liri tė udhėhequr nga UĒK-ja” thuhej nė kėtė komunikatė shtypi tė UP-sė. Rektori i kėtij universiteti Arsim Bajrami ka kėrkuar nga institucionet vendore dhe ndėrkombėtare qė tė sigurojnė mbrojtjen e Ramush Haradinajt nė liri.Nė anėn tjetėr MASHT-i gjithashtu nėpėrmjet njė komunikate u bėnė thirrje tė gjithė udhėheqėsve tė institucioneve arsimore qė tė jenė “syqelė dhe tė jenė nė gjendje tė menaxhojnė ēdo situatė mė tė cilėn mund tė pėrballen, mė qėllim tė ruajtjes sė rėndit nė punė”. MASHT e ka marrė me dhimbje dhe shqetėsim lajmin pėr ngritjen e aktakuzės kundėr kryeministrit tė Kosovės, gjė qė shtyri kėtė tė fundit tė japė dorėheqje.

Nga Besnik KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio