Studentet.info
Lajme : Anėtarėt e “studentet.info” takohen nė Tetovė
Kyqur 05-08-2008 8:34:45 (1598 Lexime)


TETOVĖ, 5 GUSHT - Nė Tetovė, anėtarėt e faqes mė tė madhe shqiptare nė internet “Studentet.info” kanė zbritur nga hapėsirat e botės virtuale dhe janė takuar si miq pėr tė diskutuar problemet e shumta , tė cilat vazhdimisht kanė qenė nė fokus tė kėtij komuniteti virtual. Anėtarė tė shumtė nga tė gjitha trojet shqiptare janė takuar nė Tetovė dhe kanė biseduar pėr herė tė parė “live” pėr tema politike, ekonomike, kulturore dhe tema tjera tė ndjeshme qė prekin qenien shqiptare aktualisht.

Ky takim, I pari I kėtij lloji nė kėto hapėsira ėshtė inicuar nga stafi drejtues I faqes “Studentet.info”. Pėrfaqėsuesi I kėsaj faqe, Rami Mislimi ka sqaruar se ky takim ėshtė organizuar qė anėtarėt e forumit tė kėsaj faqe tė njihen mes veti, tashmė jo vetėm si “nofka”, por edhe drejtpėrdrejtė si persona, duke dalė nė kėtė mėnyrė nga anonimiteti i tyre. Sipas tij, ky takim tash pėr tash ka pėr qėllim vetėm njohjen mes veti tė anėtarėve tė forumit, por nė tė ardhmen planifikohet qė tė organizohen debate konkrete nė tema tė ndryshme. Tė gjitha ato tema qė do tė diskutohen nė forum, pritet qė nė tė ardhmen disa nga mė pikante, tė jenė objekt debati nga ky komunitet.

Arsimi, ekonomia dhe politika pritet qė tė jenė fushat ku do tė fokusohen debatet e anėtarėve tė kėsaj faqeje. Gjatė kėtij takimi nė Tetovė, nė pamundėsi pėr tė ardhur, shumė anėtarė nga vende tė ndryshme evropiane, por edhe nga SHBA-tė janė paraqitur “live” nėpėrmjet celularit pėr tė qenė pjesė e kėsaj ngjarje tė veēantė tė komunitetit virtual.

Faqja “Studentet.info” ėshtė themeluar nė vitin 2004 nga njė grup studentėsh nga Maqedonia dhe nga jashtė. Kjo ėshtė njėra ndėr faqet mė tė vizituara nga komuniteti virtual, qė ka pėr synim ngritjen e vetėdijes tek studentėt pėr tė gjitha devijimet nė sistemin arsimor . Stafi drejtues I kėsaj faqeje, deri mė tani ka ngritur njė sėrė problemesh me tė cilat ballafaqohet arsimi shqip dhe nė tė njėjtėn kohė me standarde trajtimi dhe diskutimi ka arritur qė tė sensibilizojė njė reflex tjetėr mbi pjesėmarrjen aktive tė studentėve nė procesin arsimor.

Takimi I kėtyre ditėve nė Tetovė I anėtarėve tė kėtij forumi, ėshtė nė vazhdėn e projekteve inventive tė kėsaj faqeje dhe ėshtė nė linjė tė pretendimit pėr ta dinamizuar dhe funksionalizuar debatin mbi tema tė ndryshme.


Studentet.info
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio