Studentet.info
Lajme : Universiteti AAB nėnshkroi marrėveshje pėr bashkėpunim akademik me Fakultetin e Shkencave Sociale tė Universitetit tė Lubjanės, Slloveni
Kyqur 11-08-2008 3:32:49 (2091 Lexime)

PRISHTINĖ, 10 GUSHT - Universiteti AAB dhe Universiteti i Sllovenisė – Fakulteti i Shkencave Sociale, kanė nėnshkruar marrėveshjen pėr bashkėpunim akademik.
Qėllimi i kėsaj marrėveshjeje ėshtė qė tė promovojė vlera tė mirėfillta nė fushėn e arsimit tė lartė, hulumtimeve shkencore dhe zhvillimit, si dhe nė shtrirjen e marrėdhėnieve kulturore nė mes tė dy shteteve.
Me nėnshkrimin e marrėveshjes nė fjalė, hapen rrugė qė njė Universitet nga Kosova, tė zgjerojė aktivitetin e tij akademik, duke bashkėpunuar me njė nga universitetet mė tė njohura, tė akredituara sllovene.

Bashkėpunimi nėnkupton shkėmbimin e stafit akademik, organizimin e seminareve, konferencave, ligjėratave dhe projekteve hulumtuese me interes tė pėrbashkėt si dhe shumė pika tė tjera tė cilat pretendojnė tė ngritin cilėsinė e studimeve nė kėto universitete.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio