Studentet.info
Njoftime : Tė premten mė 12 shtator 2008 - Ceremonia e diplomimit tė studentėve tė gjeneratės 2005/06
Kyqur 11-09-2008 4:11:55 (1715 Lexime)


Tė nderuar studentė,

ju njoftojmė se tė premten mė 12 Shtator 2008, me fillim nė orėn 11, do tė zhvillohet ceremonia e diplomimit pėr kandidatėt e regjistruar nė vitin akademik 2005/06. Diplomat nė ceremoni do t' u shpėrndahen kandidatėve tė cilėt kanė pėrfunduar studimet nė afatin e Qershorit 2007/08.

Ftohen tė gjithė kandidatėt e interesuar qė tė marrin diplomėn nė ditėn e ceremonisė, qė deri tė mėrkurėn nė orėn 15.00 t' i parashtrojnė kėrkesat pėr diplomė, nė tė kundėrtėn nuk do tė pėrfshihen nė ceremoni.Disa rregulla qė duhet ndjekur gjatė ceremonisė:

Vendi:
Amfiteatri i Madh, Universiteti AAB

Data:
E premte, 12 Shtator 2008

Ora:
11:00


Kandidatėt duhet tė arrijnė nė orėn 10.00
• Ceremonia fillon nė orėn 11.00
• Ceremonia e diplomimit do tė zgjasė afėrsisht njė orė
• Ceremonia fillon me fjalimin e rastit tė Rektorit tė Universitetit AAB

Veshja akademike (e siguruar nga Universiteti)

• Studentėt obligohen tė kenė tė veshura veshje elegante (shumė e preferueshme qė kėmisha tė jetė me ngjyrė tė bardhė)
• Veshja akademike ėshtė e nevojshme pėr tė gjithė kandidatėt dhe pėrbėhet nga:
1)Kapela 2) Tufa 3) Fustanella
• Gjatė shpėrndarjes sė diplomave, secili kandidat duhet tė parakalojė nė amfiteatėr personalisht dhe tė pėrgėzohet
• Nė pėrfundim tė ceremonisė do tė mbahet njė koktej rasti pėr tė pranishmit
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio