Studentet.info
Lajme : Ministria e Arsimit ua kujton Universiteteve Private qė tė mos hapin konkurse
Kyqur 14-09-2008 5:49:08 (1292 Lexime)

PRISHTINĖ, 14 SHTATOR - Ministria e Arsimit, e Shkencės dhe e Teknologjisė ua rikujton tė gjithė bartėsve privatė tė Arsimit tė Lartė vendimin e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, sipas tė cilit, pėrveē Universitetit Amerikan nė Kosovė, asnjėri prej tyre nuk i plotėson kushtet pėr pranimin e studentėve tė rinj nė vitin akademik 2008/2009. “Bazuar nė kėtė vendim, asnjė bartės privat i Arsimit tė Lartė nuk mund tė pranojė studentė tė rinj nė nivelin Bachelor dhe as nė nivelin Master tė studimeve”, thuhet nė komunikatėn pėr media tė kėsaj ministrie. Sipas komunikatės, tė gjitha institucionet e Arsimit tė Lartė dhe studentėt tė cilėt nuk i pėrmbahen kėtij vendimi, do ta bartin vetė pėrgjegjėsinė.

Reagimi i ministrisė vjen pas publikimit tė konkurseve nga disa institucionet tė Arsimit tė Lartė pėr pranimin e studentėve nė nivelin master tė studimeve.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio