Studentet.info
Lajme : Koha e kometės fiton Luanin e artė nė Durrės
Kyqur 15-09-2008 6:51:45 (2869 Lexime)DURRĖS, 15 SHTATOR - Filmi i aktorit tė ri tetovar Blerim Destani fiton luanin e artė nė festivalin e Filmit nė Durrės. Filmi shqiptaro-gjerman I cili po I kthen shikuesit nė kinematė shqiptare sin ė Prishtinė, Tiranė, Shkup e gjetiu.

“Koha e Kometės” e fitoi edhe ēmimin e parė Durrėsi qyteti mė I njohur turstik sivjet pėr herė tė parė ishte nikor I festivalit tė filmit shqiptar. Nė mesin e shumė filmave shqiptar Koha e kometės nga juria ndėrkombėtare u vlerėsua si filmi mė I mirė shqiptar. Nė rolet kryesore tė kėtij filmi luajnė: Blerim Destani, Marsiela Lusha, Ralf Miler, Ēun Lajēi etj.

Filmi ėshtė bazuar nė veprėn e shkrimtarit tė njohur shqiptar Ismail Kadares ndėrsa regjia ėshtė e regjisorit tė njohur shqiptar Fatmir Koēi.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio