Studentet.info
Lajme : Fillon afati i dytė i regjistrimit nė universitetet shtetėrore
Kyqur 15-09-2008 7:26:38 (1633 Lexime)

SHKUP, 15 SHTATOR - Nė Universitetet shtetėrore nė Shkup, Manastir, Shtip dhe Tetovė sot fillon afati i dytė i regjistrimit. Nė universitetin e Shkupit, Manastirit dhe Shtipit regjistrimi do tė zhvillohet dy ditė, ndėrsa nė atė tė Tetovės nga data 18 e kėtij muaji.

Nė Universitetet Shėn Cirili dhe Metodi nė afatin e dytė tė regjistrimit ka 4.343 vende tė lira, prej tė cilave 1.807 nė kuotėn shtetėrore, 1.941 me bashkėfinancim dhe 595 pėr studentė me korrespondencė.

Nė Universitetin e Manastirit ka 1.959 vende tė lira, nė atė tė Shtipit ka 2.449 vende tė lira dhe nė Universitetin shtetėror tė Tetovės ka 2.025 vende tė lira.

Ministria e Arsimit dhe Shkencės informon se do tė lirohen nga bashkėfinacimi i tėrėsishėm tė gjithė studentėt qė tashmė janė regjistruar ose do tė regjistrohen nė Fakultetin e minierės, Gjeologjisė dhe Politeknik nė Universitetin e Shtipit, nė Fakultetin Teknologjiko-Teknik nė Probishtip, pranė Universitetit Goce Delēev - Shtip, Fakultetin mekanik nė Vinicė, Elektro-teknik nė Radovish, Fakultetin Bujqėsor nė Shtip, Fakultetin Teknik nė Manastir, Teknologjiko-Teknik nė Veles, Fakultetin pėr Shkenca tė Zbatuara pranė Universitetit tė Tetovės dhe Fakultetit Natyroro-Matematikor pranė Universitetit shtetėror tė Tetovės.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio