Studentet.info
Lajme : CEEPUS
Kyqur 18-03-2005 3:37:01 (1282 Lexime)


CEEPUS anėtarson Maqedoninė

SHKUP, 18 MARS- Prej Kėtij viti Maqedonia do tė jetė pjesėmarėse aktive e Programit qendror evropian pėr kėmbimin e studimeve universitare (CEEPUS). Anėtarėsimi i Maqedonisė CEEPUS do tė konfirmohet mė takimin e pėrbashkėt tė 11 ministrave tė kėtij programi nė Vjenė, ku merr pjesė edhe ministri i Arsimit dhe Shkencės Aziz Pollozhani.
Nė takimin ku Maqedonia do tė prezantohet si anėtare e re e CEEPUS-it ministri Pollozhani do tė referojė pėr rėndėsinė e pėrfshirjes sė Maqedonisė nė Programin qendror evropian pėr kėmbimin e studimeve universitare pėr realizimin e sė cilės Qeveria ka ndarė mjete nga buxheti i shtetit (L.P)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio