Studentet.info
Njoftime : KONKURS
Kyqur 20-09-2008 5:35:35 (4528 Lexime)


Universiteti FAMA nė partneritet me
- Schiller International University – (Florida),
- London City College – (Londėr) dhe
- University of Sunderland - (Sunderland), shpallin:

KONKURS

Pėr regjistrimin e studentėve tė rinj nė studimet universitare Bachellor dhe Master pėr vitin akademik 2008/2009, me planprograme tė akredituara amerikane dhe angleze nė kėto qendra dhe fakultete:

STUDIMET BACHELLOR
NĖ PRISHTINĖ

1.Fakulteti Ekonomik:

1. Banka financa dhe kontabilitet,
2. Menaxhment dhe informatikė,
3. Marketing,
4. Administrim Biznesi.

2.Fakulteti Juridik:

1. I pėrgjithshėm,
2. Kriminalistikė.

3.Fakulteti i Shkencave Politike:

1. Administratė publike,
2. Diplomaci,
3. Studime evropiane.

4.Fakulteti i Psikologjisė
5.Fakulteti i Komunikimit Masiv

NĖ GJILAN

1.Fakulteti Ekonomik:

1. Banka financa dhe kontabilitet,
2. Menaxhment dhe informatikė,
3. Marketing,
4. Administrim Biznesi.

2.Fakulteti Juridik:

1. I pėrgjithshėm,
2. Kriminalistikė.

3.Fakulteti i Psikologjisė
4.Fakulteti i Komunikimit Masiv


NĖ MITROVICĖ

1.Fakulteti Ekonomik

1. Banka financa dhe kontabilitet,
2. Menaxhment dhe informatikė.

2.Fakulteti Juridik

1. I pėrgjithshėm

NĖ PRIZREN

1.Fakulteti Ekonomik:

1. Banka financa dhe kontabilitet,
2. Menaxhment dhe informatikė,
3. Marketing,
4. Administrim Biznesi.

2.Fakulteti Juridik:

1. I pėrgjithshėm,
2. Kriminalistikė.

3.Fakulteti i Shkencave Politike:

1. Administratė publike,
2. Diplomaci,

4.Fakulteti i Psikologjisė
5.Fakulteti i Komunikimit Masiv.

STUDIMET MASTER
NĖ PRISHTINĖ

Fakulteti EKONOMIK:
Studime Master nė Degėn:
- Banka financa dhe kontabilitet,
- Menaxhment dhe informatikė.

Fakulteti JURIDIK:
Studime Master nė Degėn:
- Juridiko – Penal,
- Administrativ-Kushtetues.

Fakulteti i KRIMINALISTIKĖS:
Studime Master nė Degėn:
- Siguria Nacionale.

Fakulteti i SHKENCAVE POLITIKE:
Studime Master nė Degėn:
- Administratė publike,
- Marrėdhėnje ndėrkombėtare me diplomaci dhe
- Studime evropiane.

Konkursi ėshtė i hapur deri mė 28.09.2008.
Studentėt qė diplomojnė nė kėto programe do tė pajisen me diplomė angleze.
Procesi mėsimor do tė zhvillohet nė objektet e Universitetit FAMA.
Tel: +381 (0)-38-222-212,
+377(0)-44-507-080, URL: www.universitetifama.eu
+377(0)-44-197-324. Mail: info@universitetifama.eu
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio