Studentet.info
Lajme : Revista ‘ID EST’ merr ēmimin pėr cilėsi nga College Reading Association – Utah, USA
Kyqur 25-09-2008 7:26:56 (1517 Lexime)


TETOVĖ, 25 SHTATOR - Nė Katedrėn e Gjuhės dhe Letėrsisė Angleze u prit Profesor Emeritus Judy Richardson nga kryeredaktori i revistės ‘ID EST’ Mr.sc. Arburim Iseni dhe zėvendės kryeredaktor MA Hyreme Gurra. Pas njė bisede me Profesor Judy Richardson redaksia e revistės ‘ID EST’ e cila botohet nga katedra e Gjuhės dhe Letėrsisė Angleze pati kėnaqėsinė qė ta pranoj ēmimin e ndarė nga COLLEGE READING ASSOCIATION me seli nė UTAH, SHBA pėr revistė shumė cilėsore dhe me vlera tė larta shkencore, edukative dhe kulturore e cila sipas vlerėsimit tė kėsaj Shoqate, paraqet trashėgimi tė gjallė letrare dhe kulturore.

Ēmimi me vlerė prej 500 dollarė i ėshtė ndarė redaksisė sė revistės ‘ID EST’ gjithashtu edhe pėr recenzim dhe cilėsinė e filtrimit qė u janė bėrė shkrimeve tė shkruar nga shkollarė, hulumtues dhe studentė tė nivelit universitar dhe pasuniversitar, gjė qė sipas kėsaj shoqate e ka begatuar edhe mė shumė cilėsinė dhe vlerėn e revistės.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio