Studentet.info
Lajme : Universitetet, lista e dytė zyrtare me emrat fitues nė Tiranė dhe rrethe
Kyqur 26-09-2008 7:41:34 (3520 Lexime)

TIRANĖ, 26 SHTATOR - Shpallen listat pėrfundimtare tė fituese nė shkollat e larta publike. Gazeta publikon emrat pėr Universitetin e Tiranės, Politeknikun dhe Shkodrėn. Kėta universitete pas fazės paraprake tė regjistrimeve kanė pasur numrin mė tė lartė tė vendeve bosh. Drejtoritė arsimore nė rrethe kanė tėrhequr listat dhe ato do tė afishohen sot, nė tė gjitha shkollat e mesme dhe universitetet. Ndėrkaq, Ministria e Arsimit ka publikuar pikėt minimale tė fituesve gjatė kėsaj faze. Sipas kėtij dikasteri, kandidatėt qė janė shpallur fitues nė listat pėrfundimtare, nė njė program tjetėr studimi, tė njė preference tė tyre mė tė lartė, do tė ēregjistrohen nga programi i studimit, ku janė regjistruar paraprakisht dhe tė regjistrohen nė programin e studimit ku janė shpallur pėrfundimisht fitues.

Kandidatėt, tė cilėt edhe nė listat pėrfundimtare rezultojnė fitues nė tė njėjtin program studimi, nuk kanė nevojė tė riregjistrohen. Pėr kryerjen e kėsaj procedure ata kanė afat deri nė 3 tetor. "Sekretaritė mėsimore tė fakulteteve nė datat 26 shtator - 3 tetor duhet tė kryejnė ēregjistrimet e kandidatėve, qė janė shpallur fitues nė njė program studimi tjetėr, tė njė preference mė tė lartė tė tyre dhe tė regjistrojnė kandidatėt e rinj fitues, sipas listave pėrfundimtare tė fituesve, tė shpallura nga APRIAL-i.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio