Studentet.info
Njoftime : PCWorld nė gjuhėn Shqipe
Kyqur 10-10-2008 14:17:53 (2341 Lexime)


Doli nė shitje revista pėr informatikė PCWorld nė gjuhėn Shqipe eksluzive nė Maqedoni.

Nė faqet e kėsaj reviste tė numrit tė fundit mund tė gjeni :
Si tė rregullosh fotografitė online
Prince Of Persia

TEKNOKOMENT:
Tė piratuar apo tė liēensuar?

NJĖ HAP PARA:
iPhone dhe 3G nuk po japin atė qė kishin premtuar
Filloi beteja pėr dhomėn e ndenjes dixhitale
Internet Explorer 8 Beta 2: A mund tė konkurrojė me Firefox?
Tingalin
Web 2.0 nė ndihmė tė politikės amerikane


BIZNES:
IMB hedh nė treg serinė e re tė kontabilitetit Alpha
Linux: Njė alternativė pa harxhe pėr Windows
Printeri Konica Minolta njė zgjedhje e mirė pėr dyqanet e vogla
Kompjuterė tė gjelbėr qė harxhojnė energji mė pak sesa njė llambė ndriēimi
Mosarkivimi i duhur i e-mail po dėmton bizneset nė Britani
HP inkurajon CIO-tė tė mendojnė pėr virtualizim nė planin e biznesit

ALARM SIGURIE
Krijoni suitėn personale tė sigurisė, pa pagesė
Firefox thyen rekordet dhe pastaj veten
Laptopėt e Stacionit Hapėsinor infektohen me virus

ANALIZA DHE RENDITJE
Ruani shėnimet tuaja nė njėrin nga kėto tri programe
Eleganti Studio Hybrid PC nga Dell
Lightroom 2: Gati njė “Dhomė e errėt” dixhitale
Google chrome 2 beta

JA SE SI
Si tė kthesh njė bisedė nė njė videokonferencė
Si tė kthesh njė kompjuter tė zakonshėm nė mediacenter
Puno mė shpejtė me njė tastierė lojėrash


Rr.Boris Kidriē 1
Tetovė
+389 44 343 828
www.pcworldalbanian.com
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio