Studentet.info
Lajme : Berisha: Te nxjerrim provimet nga korrupsioni
Kyqur 13-10-2008 9:10:38 (1203 Lexime)


TIRANĖ, 13 TETOR - Kryeministri, Sali Berisha, me rastin e dites se pare te vitit akademik, ishte nė Universitetin politeknik.

Kreu i qeverise theksoi se shtimi i pedagogėve dhe dyfishimi i fondeve pėr arsimin janė masat qė ndėrmori qeveria pėr tė pėrballuar liberalizimin e arsimit tė lartė.

"Duhet te luftojme bashke korrupsionin. Ne e nxorrem pranimin nga ndikimi tani duhet te nxjerrim provimet nga korrrupsioni", u shpreh Berisha.

Kryeministri foli pėr arsimin e lartė si njė pėrparėsi absolute e qeverisė. Sipas tij do tė ketė njė mobilizim tė tė gjitha resurseve te kombit drejt arsimit, porsa vendi tė clirohet nga barra pėr ndėrtimin e infrastrukturės.(T.CH)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio