Studentet.info
Lajme : Shėrbimi Akademik Gjerman pėr Shkėmbime (DAAD) prezanton programet nė USHT
Kyqur 21-10-2008 6:55:40 (1756 Lexime)

TETOVĖ, 17 TETOR_ Nė hapėsirat e Fakultetit Filologjik, Pėrfaqėsuesit e Shėrbimit Akademik Gjerman pėr Shkėmbime (DAAD), zyra nė Shkup, zt. Benjamin Langer dhe zonja Marija Tamova bėnė njė prezantim tė programeve qė ofron DAAD-ja pėr studentėt. Pėrmes tė dhėnave numerike dhe projeksioneve pėr vitet nė vijim, ata informuan mbi aktivitetet e DAAD nėpėr vite dhe mundėsitė qė ofrojnė.

Shėrbimi Akademik Gjerman pėr Shkėmbime (DAAD) ėshtė njė nga organizatat ndėrmjetėsuese mė tė mėdha dhe mė tė respektuara nė botė nė fushėn e vet. Mbėshtet studentėt, profesorėt, hulumtuesit e shkencėtarėt nė drejtim tė pėrfitimit tė eksperiencave nga jashtė.
Deri nė kėtė moment, DAAD ka 55229 bursistė, mbi 420 ligjėrues, 90 kėshilla seleksionues dhe 48 qendra tė informimit.
Sa pėr ilustrim, vetėm nė vitin 2005, DAAD ka ndarė 6267 bursa nė Maqedoni dhe regjion.
Pėr mė shumė informacione mbi programet qė ofron DAAD dhe mėnyrat e aplikimit vizitoni faqet nė vijim:
www.daad.de (webfaqja zyrtare e DAAD-sė)
www.daad.de/de/form (formularėt pėr aplikim)
www.iaeste.org.mk (IAESTE internships)
www.campus-germany.de

ose kontaktoni me zyrėn e DAAD-sė nė Maqedoni nė:

DAAD Office, Shkup
Hemiski Institut, Arhimedova 5, 1000, Shkup
Tel: 02 3216656
E-mail: DAAD@iunona.pmf.ukim.edu.mk dhe daad-lektorat.skopje@gmx.de
Pėrgjegjės: Benjamin Langer dhe Marija Tamova.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio