Studentet.info
Njoftime : NJOFTIM
Kyqur 23-10-2008 11:47:50 (4967 Lexime)Lajmėrohen tė gjithė studentėt e Universitetit FAMA nė Mitrovicė se procesi mėsimorė pėr vitin akademik 2008/2009 do tė filloj ditėn e shtunė mė datė 01.11.2008 nė objektin e ri

Universiteti FAMA ėshtė themeluar nė vitin 2002 nė Prishtinė dhe synimi i kėtij institucioni ėshtė krijimi i njė identiteti tė veēantė me atė qė sot e kanė shumė universitete botėrore. I bazuar nė plan programet e universitetit tė Hardvardit, Arizonės dhe Oksfordit Universiteti FAMA ka plotėsuar tė gjitha kushtet pėr licencim.

Objektet e Universitetit

* Qendra nė Prishtinė
me sipėrfaqe prej 5.000 m2
* Njėsia 1: Universiteti FAMA nė Prizren
me sipėrfaqe prej 3900 m2
* Njėsia 2: Universiteti FAMA nė Gjilan
me sipėrfaqe prej 4500 m2
* Njėsia 3: Universiteti FAMA nė Mitrovicė
me sipėrfaqe prej 3500 m2

Universiteti FAMA ėshtė universitet nacional ku kanė drejtė studimi tė gjitha nacionalitetet qė jetojnė ne Kosovė apo edhe nga shtetet fqinjė, nė Universitetin FAMA studiojnė nė kėtė moment studentet nga Kosova, Shqipėria, Serbia, Maqedonia
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio