Studentet.info
Njoftime : Ēmimi letrar “SEREMBE” / Edicioni i Pestė 2008
Kyqur 24-10-2008 8:26:00 (2116 Lexime)


Komisioni i Ēmimit Letrar “Serembe” nė bashkėpunim me Shoqatėn e Shkrimtarėve Shqiptarė tė Maqedonisė dhe Universitetin Shtetėror tė Tetovės organizon ceremoninė e dhėnies sė Ēmimit Letrar “Serembe” fituesve tė edicionit tė pestė 2008.

Ceremonia zhvillohet nė sallėn e Hotel “Liraku” nė Tetovė, ditėn e shtunė, datė 25 tetor 2008 nė ora 19.00.

Ftohen tė gjithė tė interesuarit tė marrin pjesė nė ceremoninė e ndarjes sė ēmimeve.

Programi:

1. Fjala e hapjes nga Presidenti i Komisionit tė Ēmimit Letrar “Serembe”, Amb. Silvano Pedrollo
2. Pėrshėndetja nga pėrfaqėsuesi i SHSHSH tė Maqedonisė
3. Pėrshėndetja nga Kryetari i Klubit tė Artistėve Laēianė, Poeti Ēezar Rica
4. Shpallja e Fituesve tė Ēmimit tė Edicionit tė pestė nga kryetari i Jurisė Shkrimtari, Agron Tufa
5. Ndarja e Ēmimeve
6. Koktej
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio