Studentet.info
Lajme : USHT dhe AEFS “Vojo Kushi” nėnshkruan marrėveshje bashkėpunimi
Kyqur 02-11-2008 5:17:21 (1457 Lexime)


TETOVĖ, 1 NĖNTOR - Nė praninė e dekanėve dhe pėrgjegjėsve tė programeve studimore, Rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, prof. dr. Sadi Bexheti dhe Rektori i Akademisė sė Edukimit Fizik dhe Sporteve “Vojo Kushi”- Tiranė, prof. dr. Vejsel Rizvanolli nėnshkruan marrėveshje bashkėpunimi. Marrėveshja nė fjalė parasheh shkėmbimin e pėrvojave nė tė gjitha fushat universitare dhe pasuniversitare nėpėrmjet lėvizjeve tė stafeve akademike e administrative, studentėve, literaturės, botimeve, projekteve, programeve mėsimore dhe format tjera tė bashkėpunimit.

Rektori i AEFS “Vojo Kushi”, prof. dr. Vejsel Rizvanolli u shpreh: “Ne sot po bėjmė formalizimin e njė bashkėpunimi qė ka ekzistuar me vite. Kam bindjen se pėrmes kėsaj kontrate bashkėpunimi ynė do tė jetė i frytshėm pėr dy institucionet tona dhe se realizimi i kontratės do tė jetė kualitativ”.

Rektori i USHT-sė, prof. dr. Sadi Bexheti shprehi falėnderime dhe mirėnjohje Akademisė sė Edukimit Fizik dhe Sporteve “Vojo Kushi” pėr ndihmesėn dhe kontributin e dhėnė me vite pėr Universitetin Shtetėror tė Tetovės, sidomos nė pjesėn e avancimit akademik dhe profesional tė stafit akademik tė Fakultetit tė Edukatės Fizike nė USHT.

“Pėrmes kėsaj kontrate dhe bashkėpunimeve me universitetet dhe institucionet tjera nga Shqipėria dhe nga Kosova, integrimi nė nivel akademik ėshtė i pashmangshėm. Dėshmi pėr kėtė ėshtė projekti i fundit i Tempusit i fituar bashkėrisht nga USHT, AEFS dhe Universiteti i Prishtinės nė fushėn e edukimit fizik. Pėrfundimisht institucionet shqiptare arrijnė tė dalin tė suksesshėm nė projekte evropiane dhe pėrfitojnė nga to”.

Rektori Bexheti i dhuroi Rektorit tė AEFS-sė, prof. dr. Vejsel Rizvanollit njė pllakatė me logon e USHT-sė nė shenjė kontributi dhe ndihmese vite me radhė pėr Universitetin Shtetėror tė Tetovės.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio