Studentet.info
Lajme : Promovohen studimet posdiplomike nė USHT
Kyqur 16-11-2008 9:00:00 (1715 Lexime)


TETOVĖ, 15 NĖNTOR - Nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės sot ėshtė shėnuar fillimi i studimeve posdiplomike, ndėrsa ėshtė promovuar edhe gjenerata e parė e posdiplomuesve.

Nė 11 fakultete dhe njė institut sa janė akredituar pėr studime master, janė paraqitur rreth 320 studentė tė diplomuar.

"Tani, me fillimin e studimeve master, bėhemi universitet sipas tė gjitha standardeve. Studimet do tė organizohen sipas po atyre standardeve", tha rektori Sadi Bexheti.

Janė akredituar tė gjitha fakultetet pėrveē mjekėsisė, pėr tė cilin nuk janė paraparė studime master
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio