Studentet.info
Lajme : Athina me masa tė forta tė sigurisė, shėnim i kryengritjes studentore
Kyqur 17-11-2008 7:15:18 (1089 Lexime)

ATHINĖ, 17 NĖNTOR - Mijėra policė janė sistemuar sot nė Athinė pak para parakalimit tė paralajmėruar protestues me rastin e shėnimit tė 35 vjetorit tė kryengritjes studentore kundėr diktaturės ushtarake.
Greqia prej vitit 1967 deri nė vitin 1974 ka qenė nėn diktaturė ushtarake, pėr shkak tė cilės arsye nė vitin 1973 studentėt e kanė treguar revoltėn e tyre.

Sipas paralajmėrimeve, nėpėr rrugėt e Athinės do tė ketė rreth tetė mijė policė gjatė parakalimit tė pasdites, pėrderisa edhe dy mijė policė do tė sistemohen nė Selanik.
Rrugėt kryesore tė tė dyja qyteteve mė tė mėdha greke janė tė mbyllura pėr komunikacion. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio