Studentet.info
Lajme : Njėzet universitete private aplikojnė pėr akreditim
Kyqur 18-11-2008 7:06:14 (1928 Lexime)

PRISHTINĖ, 18 NĖNTOR- Rreth 20 Bartės tė Arsimit tė Lartė Privat kanė aplikuar pėr procesin e akreditimit nė Agjencinė Kosovare pėr Akreditim. Ata do tė kenė mundėsi qė aplikacionet e tyre t’i dėrgojnė deri me 31 dhjetor tė kėtij viti.

Ferdije Zhushi – Etemaj, drejtoreshė e Agjencisė Kosovare pėr Akreditim thotė pėr Express se nė vitin tjetėr do tė dėrgohen ekspertė ndėrkombėtarė pėr tė bėrė procesin e vlerėsimit. “Ne duhet t’i themelojmė ekipet vlerėsuese, t’i dėrgojmė nė vizitė nėpėr institucione qė tė kryejnė vlerėsimin”, shton ajo.

Ndėrkohė, Universiteti Publik tashmė ka kryer vetėvlerėsimin dhe ekspertėt kanė pėrfunduar vizitat nė kėtė institucion. “Tash pritet draft raporti i parė i vlerėsimit. Drafti duhet tė dorėzohet para dhjetorit, ndėrsa ai final deri mė 15 janar”, paralajmėron Zhushi.

Ajo thotė se bashkėpunimi mes Agjencisė Kosovare pėr Akreditim dhe Institucioneve Private tė Arsimit tė Lartė ėshtė shumė i mirė. Sipas saj ata vijnė pothuajse ēdo ditė nė konsultime.

Nga:Artan Behrami
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio