Studentet.info
Lajme : Studimet blinguale nė SHBA
Kyqur 18-11-2008 9:59:02 (1063 Lexime)

TETOVĖ, 18 NĖNTOR - Mundėsia e studimeve bilinguale nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ėshtė programi qė do tė prezantohet nė Kėndin Amerikan nė Tetovė. Perspektiva personale e studentėve dhe mėsimi nė dy gjuhė, nė mėnyrė paralele dhe ngritja e nivelit tė njohurive janė pjesė e kėtij programi. Kėshtu qė tė enjten me fillim nė ora 17;00 nė Kėndin Amerikan nė Tetovė do tė prezantohet tema “ Studimet bilinguale nė SHBA dhe perspektiva personale” nga ana e atasheut pėr kulturė nė Ambasadėn Amerikane nė Shkup, Amy Storrow. Me kėtė rast gjithė tė interesuarit dhe sidomos studentet, mund tė marrin pjesė dhe kanė tė drejtė tė informohen edhe pėr ;ėshtjet tjera qė kanė tė bėjnė me studimet nė SHBA.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio