Studentet.info
Lajme : Britanikėt e akuzuar mohuan vrasjen e studentėve francezė
Kyqur 22-11-2008 12:13:19 (1289 Lexime)


LONDĖR, 22 NĖNTOR - Dy britanikėt e akuzuar pėr masakrimin e dy studentėve francezė nė njė shtėpi nė Londrėn jugore, u paraqitėn nė gjyq dhe mohuan involvimin nė vrasjen.

Studentėt e biokimisė, Gabriell Ferez dhe Lorent Bonom, qė tė dy tė moshės 23 vjeēare, u gjetėn tė vdekur nė qershor tė kėtij viti nė banesėn e tyre tė marrė me qira, ndėrsa rasti nė fjalė shokoi opinionin francez dhe britanik.

Tė dy studentėt kanė qenė tė lidhur, Bonom ishte goditur rreth 200 herė me thikė, ndėrsa miku i tij 50 herė, pas ēka shtėpia ėshtė djegur. Policia vlerėsoi se vrasėsit e tyre janė mė tė tmerrshmit qė janė takuar nė praktikėn e deritanishme.

Tė akuzuarit Dano Soneks (23) dhe Najxhell Farmer (33), pėrmes video lidhjes me gjykatėn londineze u prononcuan se nuk janė fajtorė pėr vrasjet, transmetoi agjencia Frans asosiejshen. Ata, po ashtu, i demantuan informatat e aktakuzės se kanė hyrė dhunshėm nė shtėpinė e studentėve francezė dhe e kanė djegur. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio