Studentet.info
Lajme : Studenti i turbuar
Kyqur 22-03-2005 4:33:55 (1511 Lexime)


Tėrbimi i studentit le tė vdekur 10 veta.

Uashington, 22 MARS- Njė student pasi vrau dy gjyshėrit e tij, nė inat e sipėr shkon nė shkollėn e mesme "Red Lake" nė Minesota (nė njė rezervat indianėsh) dhe vret atje 8 njerėz tė tjerė dhe plagos tė paktėn 13 vetė para se t'ja hiqte vehtes. Tė vrarėt nė shkollė sipas njė agjenti tė FBI-sė i quajtur Paul McCabe, janė njė mėsuese, njė oficer roje dhe pesė studentė. Ky agjent beson se studenti agresor mund tė ketė qėnė student i kėsaj shkolle. Motivi i gjaknxehjes pėr kėto vrasje makabre nuk dihet akoma. Proēesi ėshtė nė hetim e sipėr.(CNN)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio