Studentet.info
Lajme : Rektori i USHT, prof. dr. Sadi Bexheti zgjidhet Kryetar i Konferencės ndėruniversitare tė RM
Kyqur 24-12-2008 5:37:07 (1293 Lexime)

TETOVĖ, 24 DHJETOR - Nė seancėn e Konferencės Ndėruniversitare tė mbajtur mė 22 dhjetor 2008 nė Universitetin “Shėn Kirili dhe Metodi” nė Shkup, Rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės u zgjodh Kryetar i Konferencės Ndėruniversitare.

Zgjedhja e Rektorit Bexheti kryetar i Konferencės u propozua nga Rektori i Universitetit “Shėn Kirili dhe Metodi” – Shkup, prof. dr. Velimir Stojkovski.
Ky propozim u pėrkrah nga tė gjithė rektorėt e universiteteve anėtarė tė Konferencės Ndėruniversitare.
Mandati i kryetarit tė Konferencės zgjat dy vite, ndėrsa anėtarė tė konferencės janė tė gjithė universitetet shtetėrorė dhe shumica e universiteteve publike tė RM-sė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio