Studentet.info
Lajme : Qendra pėr Shėrbime Studentore dhe Karrierė dhe ESA organizuan trajnimin e dytė lidhur me temėn “Biznes planifikimi“
Kyqur 25-12-2008 7:58:48 (1707 Lexime)

TETOVĖ, 25 DHJETOR - Si rrjedhojė e bashkėpunimit midis Qendrės pėr Shėrbime Studentore dhe Karrierė pranė USHT-sė dhe ESA-s (Enterprise Support Agency) nė Tetovė, mė datė 18.12.2008 u mbajt trajnimi i dytė lidhur me temėn “Biznes planifikimi”.
Nė kėtė trajnim morėn pjesė numėr mė i madh i studentėve tė Fakultetit Ekonomik tė USHT-sė, kryesisht studentė tė vitit tė tretė.

Organizatorė tė kėtij trajnimi ishin Fondacioni pėr pėrkrahje tė ndėrmarrjeve ESA nė Tetovė, Dhoma Ekonomike e Maqedonisė Veriperėndimore dhe Zyra pėr zhvillim ekonomik lokal tė komunės sė Bogovinės si partnerė tė pėrbashkėt qė do tė implementojnė aktivitete tė projektit “Programi pėr zhvillimin e sipėrmarrėsisė dhe konkurentshmėrisė tė ndėrmarrjeve tė vogla dhe tė mesme - NVM nė regjionin e Pollogut” tė pėrkrahur nga GTZ RED programa (Programi pėr Zhvillim Ekonomik Regjional).
Nė kėtė trajnim pjesėmarrėsit u informuan lidhur me mėnyrėn e planifikimit, fillimit dhe zhvillimit tė njė biznesi tė caktuar, pėrkatėsisht u trajnuan pėr mėnyrėn e punimit tė njė biznes plani.
Ligjėrata u zhvillua nė njė nivel tė lartė ku pjesėmarrėsve iu dhurua edhe nga njė CD me material tė nevojshėm pėr temėn nė fjalė.

Trajnimi u mbajt nė lokalet e ESA-s nė Tetovė dhe zgjati njė ditė.
Bashkėpunime tė kėtilla pėr kėtė temė dhe tema tė tjera pritet qė tė organizohen edhe nė tė ardhmen andaj studentėt e interesuar mund tė drejtohen nė Qendrėn pėr Shėrbime Studentore dhe Karrierė pranė Rektoratit tė USHT-sė pėr informacione me tė hollėsishme.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio