Studentet.info
Lajme : USHT pėrfundoi vitin mė tė suksesshėm
Kyqur 31-12-2008 6:04:37 (1414 Lexime)


TETOVĖ, 31 DHJETOR - Rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, Sadi Bexheti, tė premten ka organizuar takim pėrmbyllės me stafin akademik tė kėtij universiteti. Ai ka theksuar se viti 2008 ėshtė njė ndėr vitet mė tė suksesshme tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės.

Bexheti tha se gjatė kėtij viti nuk ėshtė larguar asnjė punėtor nga ky institucion, ndėrsa shprehu bindjen se viti 2009 do tė jetė edhe mė i begatshėm.

"Viti 2008 pėr USHT-nė ėshtė njė ndėr vitet mė tė suksesshme, sepse po kėtė vit u akredituan 11 fakultete, ndėrsa do tė veēoja hapjen e Fakultetit tė Shkencave tė Mjekėsisė dhe atė tė Adiministrim Biznesit nė Kumanovė", deklaroi Sadi Bexheti, rektor i USHT-sė.

Pėr vitin 2009 Bexheti ka paralajmėruar se do tė bėhen pėrpjekje qė tė ndėrtohet mensa studentore, konvikti dhe biblioteka. Sipas tij, ėshtė paraparė qė tė pėrfundojė objekti pėr Fakultetin Ekonomik dhe Juridik.

"Ne planifikojmė dhe ėshtė ndėr prioritetet e stafit udhėheqės tė USHT-sė ndėrtimi i mensės studentore, konviktit dhe bibliotekės pėr studentė dhe nė kėtė drejtim do tė punojmė qė tė pėrmirėsojmė edhe mė tepėr infrastrukturėn e universitetit.

Ndėrsa poashtu punimet rreth objektit pėr dy fakultete nuk janė ndalur dhe ato shpresojmė qė kah mesi i vitit tė ardhshėm tė pėrfundojnė", theksoi Bexheti. Universiteti Shtetėror i Tetovės, sipas Buxhetit, numėron diku rreth 900 pedagogė.

Urim HASIPI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio