Studentet.info
Lajme : Studentėt mėsojnė se si tė shkruajnė porosi flirtuese
Kyqur 10-01-2009 10:43:20 (1700 Lexime)


Gjermani, 10 JANAR - Studentėt e informatikės nė universitetit nė Postdam tė Gjermanisė do tė mėsojnė se si tė shkruajnė porosi dhe e-maile flirtuese, derisa do tė marrin edhe kėshilla se si tu lėnė mbresa njerėzve kur tė pėrballen me pėrjashtim.

Philip von Senftleben, autor dhe udhėheqės i punėtorisė tė cilėn do t’ua mbajė studentėve, ka thėnė se puna e tij ėshtė t’i mėsojė “se si tė bėjnė zemrėn e tjerėve tė rrah derisa e tyre tė mbetet e qetė".

Ligjėratat janė pjesė e seksionit mbi marrėdhėniet shoqėrore nė drejtimin e informatikės, dhe ato kanė pėr qėllim qė studentėve tu lehtėsojė qasjen nė tregun e punės.

Studentėt nė ligjėrata do tė mėsojnė edhe pėr gjuhėn e trupit, paraqitjet publike, menaxhimin e stresit dhe aftėsitė pėr tė gėnjyer.(Telegrafi)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio