Studentet.info
Lajme : Protestė e studentėve tė Maqedonisė nė Bruksel
Kyqur 22-01-2009 3:43:21 (1210 Lexime)


BRUKSEL. 22 JANAR - Pesėdhjetė studentė tė Maqedonisė tė universiteteve shtetėrore dhe private, sot dhe nesėr para selisė sė Komisionit Evropian do tė mbajnė protestė kundėr regjimit tė vizave.

Protesta me parullėn "Vizė, s`ka gjasa", do tė zhvillohet ashtu qė para selisė sė KE-sė studentėt do tė vendosin rrethojė, e cila simbolikisht do ta paraqesė barrierėn e vizave.

Aksionin "Vizė, s`ka gjasa" e mbėshteti edhe ambasadori slloven nė Maqedoni, Alen Bergant, i cili u ka ndihmuar evrodeputetėve Alojz Peterle dhe Jellko Kacin qė t`i pranojnė studentėt nė Bruksel. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio