Studentet.info
Lajme : Doktoroi Arburim ISENI
Kyqur 24-01-2009 4:32:38 (3393 Lexime)


TETOVĖ, 23 JANAR - Mr.sc. Arburim Iseni e mbrojti me sukses pjesėn e parė tė doktoratės me temėn “LANGUAGE AND STYLE IN JAMES JOYCE’S ‘A PORTRAIT OF THE ARTIST AS A YOUNG MAN’ ” (“GJUHA DHE STILI NĖ VEPRĖN E XHEJMS XHOJSIT ‘PORTRETI I ARTISTIT NĖ RINI’ ”) para komisionit nė pėrbėrje prej Prof.Dr. Sami Ibrahimi (mentor), Prof.Dr.Hamdi Daci (ko-mentor) dhe Doc.Dr.Luljeta Isaku.(anėtar).

Prezantimi filloi nė orėn 12:00 dhe gjithēka rrodhi konform rregullores sė ciklit tė tretė tė studimeve tė doktoraturės dhe konform standardeve tė sistemit tė Bolonjės.

Struktura e temės ka karakter multidisciplinar dhe kandidati sot paraqiti hulumtimet e tij nga aspekti letrar. Andaj, nė pjesėn tjetėr tė tė temės kandidati Mr.sc. Arburim Iseni do tė paraqes aspektin tjetėr i cili do tė jetė aspekti gjuhėsor. Shpresojmė qė kandidati Mr.sc. Arburim Iseni tė dalė me po tė njejtin sukses sė shpejti edhe nė paraqitjen e pjesės sė dytė. Tė pranishėm nė kėtė mbrojtje ishin personalitete tė larta nga strukturat udhėheqėse tė UEJL-sė, profesorė, mysafirė dhe studentė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio