Studentet.info
Lajme : Fondacioni “Ramadan Sinani” dekoroi ambasadorin Lisen Bashkurti
Kyqur 30-01-2009 11:52:33 (3260 Lexime)


Tetovė, 30 JANAR -Me njė ceremoni rasti organizuar nga Fondacioni “Ramadan Sinani” ndau cmimin pėr vitin 2008 pėr Arsim, shkencė dhe kulturė.

Me motivacionin se ka kontribuar pėr edukimin e brezave tė rinj nė arsimin universitar dhe pasuniversitar Fondacioni “Ramadan Sinani” vendosi qė kėtė cmim t’ia ndajė intelektualit, profesorit, ambasadorit Lisen Bashkurti.

Fondacioni “Ramadan sinani” vlerėson se ambasadori Lisen Bashkurti me punėn e tij tė palodhshme nė fushėn e arsimit ka kontribuar pėr nxjerrjen e shumė gjeneratave tė reja nė fushėn e arsimit .

Nė kėtė ceremoni nė emėr tė Fondacionit |Ramadan sinani| plaketėn e artė ia dorėzoi |Shpresa Sinani e shoqja e profesorit tė ndjerė Ramadan Sinani.

Kam nderin qė t’ia dorėzoj pllaketėn e artė amabasadorit Lisen bashkurti nė shenjė mirėnjohjeje pėr punėn e tij qė e ka bėrė me brezat e rinj vecanėrsiht nė fushėne e dukimit. Ambassadori Lisen Bashkurti ėshtė angazhuar pėr tė nxjerė kuadro tė reja dhe konkurrente, kuadro qė na duhen mė sė shumti sot, prandaj nė emėr timin e falemnderoj pėr punėn qė e ka bėrė.

Mė pas u shtrau njė koktej rasti pėr nder tė ambasadorit Lisen Bashkurti.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio