Studentet.info
Lajme : Adem Selmani merr pjesė nė gjysmė-maratonėn e Nishit
Kyqur 03-02-2009 7:50:18 (3056 Lexime)


Adem Selmani, student i Fakultetit tė Kulturės Fizike nė USHT ėshtė studenti i vetėm shqiptar qė merr pjesė nė gjymėmaratonėn ndėrkombėtare “Sri Chinmoy” nė Nish, nė emėr tė klubit atletik “Studenti” tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės.

Gjysmėmaratona e Nishit ėshtė njė event ndėrkombėtar dhe kėtė vit morėn pjesė mbi 150 atletė nga Serbia, Maqedonia, Bulgaria, Moldavia, Greqia etj. Atleti i USHT-sė, Adem Selmani arriti vendin e 7-tė, duke pėrshkuar 21 kilometra pėr 1 orė e 25 minuta., duke ngecur vetėm pak minuta larg fituesit tė gjysmėmaratonės.
Adem Selmani ka lindur mė 1967 nė Tetovė. Ka qenė anėtarė i klubit “Luboteni”-Tetovė. Nga viti 2006 ėshtė anėtarė i klubit atlelik “Studenti” i udhėhequr nga prof. Bexhet Toēi. Ka marrė pjesė nė shumė gara nė vend dhe ndėrkombėtare dhe ka fituar disa ēmime, si nė maratonėn e Ohrit nė vitin 2007 ku zuri vendin e parė, nė gjysmėmaratonėn e Prishtinės mė 2007 zuri vendin e dytė dhe nė Nish vitin e kaluar, gjithashtu nė gjysmėmaratonė, zuri vendin e tretė.
Kėtė vit, agjenda e Selmanit nė garime ėshtė mjaft e ngjeshur. Ndėr to veēojmė maratonėn nė Beograd, nė prill tė kėtij viti, nė maj do tė marr pjesė nė gjysmėmaratonėn e Prishtinės dhe njė javė mė pas nė gjymėmaratonėn e Shkupit.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio