Studentet.info
Lajme : Diplomoi klasa e dyte e specializantėve nė Akademinė Diplomatike shqiptare
Kyqur 03-02-2009 13:11:25 (2051 Lexime)


TETOVĖ, 30 JANAR -Me njė ceremoni rasti nė ambientet e Qendrės rajonale tė Akademisė Diplomatike Shqiptare nė Tetovė diplomoi klasa e dytė e specialiantėve pranė kėsaj Akademie. Specializantėt prej muajit shtator deri mė 31 dhjetor kanė ndjekur ligjerata nga lėmia e diplimacisė, shkencave politike, marrėdhėnieve ndėrkommėbatre, teknikave tė negocimit, problematika tė protokollit dhe ceremonisė zyrtare dhe ligjerata me personalitet tė shquara nga jeta publike.

Tė pranishėm nė kėtė ceremoni solemne ishin: ambasadori Lisen Bashkurti, koordinatori pėr Kosovė Abedin Selimi, koordinatori pėr Maqedoni Arsim Sinani, prof. Milaim Fejziu, prof.dr.Ylber Sela.

Nė kėtė ceremoni tė diplomimit nė mėnyrė solemne iu dhanė diplomat 30 specializantėve tė rinj tė cilėt qė nga viti i kaluar kanė njdekur leksione, ligjerata tė drejtėpėdrejta, trajnime nė lėmine e diplomacisė dhe leksione online nė internet. Ėshtė moment i vecantė than ė fjalimin e tij ambsadori Lisen bashkurti qė sot tė shohėsh se si dalin kuadro me kapacitete tė fuqishme intelektuale, kuadro pėr cdo lakmi. Ka qenė nder I vecantė qė nė specializimet nė fjalė kemi pasur, banikerė, profesorė, ekonomistė, psikologė dhe intelektualė nga tė gjitha sferat e jetės. Dėshiroj qė nė emeėr timin personal dhe tė Akademisė Diplomatike Shqiptare tua uroj diplomimin tuaj duke ju dėshiruar suksese nė punėn tuaj.

Mė pas ambasadori Bashkurti me bashkėpunėtorė ua ndanė diplomat specialzantėve tė Akademisė Diplomatike shqiptare.

Nė kėtė solemnitet shkėlqėsia e tij ambasadori Lisen Bashkurti i promovoi edhe tre anėtarė tė rinj tė bordit tė Akademisė : Arsim Sinanin, Abedin Selimin dhe Ylber Selėn.
Amabasadori e emėroi drejtor tė Qendrės pėr studime tė europianistikės e profesorin e nderuar Ylber Selėn.

Nė fund u shttrua njė drekė dhe u dha njė pritje nga ana e ambasadorit Lisen Bashkurti pėr nder tė diplomimit tė klasės sė dytė nė Akademinė Diplomatike shqiptare
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio