Studentet.info
Lajme : Durrės, studentėt protesta pėr formatin e diplomave
Kyqur 04-02-2009 13:48:54 (1198 Lexime)

DURRĖS, 4 SHKURT - Studentėt e degės Infermieri e Pėrgjithshme nė Universitetin “Aleksandėr Moisiu” tė Durrėsit, kanė protestuar kėtė tė mėrkurė duke lėnė mėsimin nga ora 9 deri nė orėn 12 pėr emėrtimin e degės sė tyre. Nė njė peticion tė firmosur nga tė gjithė studentėt tė tre viteve akademike, ata i kėrkojnė Ministrisė sė Arsimit ndryshimin e emrit tė Shkollės sė Lartė Profesionale nė Fakultet. Sipas tyre ndryshimi kėrkohet pėr t’mos pasur dallime me diplomat e studentėve tė tjerė tė Infermierisė nė universitetet tė tjera nė Shqipėri.
Nė rast se pėrgjigja qė pritet tė vijė nga Ministria e Arsimit do jetė negative studentėt thonė se do tė pėrdorim forma tė tjera demokratike pėr kėrkesat e tyre.(balkanweb)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio