Studentet.info
Lajme : TURPI I VITIT PĖR INSTUTICIONET E KOSOVĖS
Kyqur 07-12-2004 4:40:11 (1927 Lexime)


TURPI I VITIT PĖR INSTUTICIONET E KOSOVĖS

Universiteti i Beogradit:
“Nuk i lėmė nė rrugė studentėt tanė”

Rektori I Universitetit tė Beogradit me njė deklaratė zyrtare dhėnė radiotelevizionit tė Sėrbisė (RTS) ka shprehur vullnet qė tė pranojė tė gjithė studentėt e Mjekėsisė dhe Stomatologjisė nga Universiteti I Tetovės.
Jemi njoftuar pėr gjendjen e rėndė tė studentėve tė Mjekėsisė nė Universitetin e Tetovės dhe u bėjėm thirje atyre qė tė vijnė nė Universitetin e Beogradit qė tė vazhdojnė studimet pa asnjė problem.
Shteti ynė nuk do t’I lėrė nė rrugė studentėt nga Kosova, pasi ata janė qytetarė tė sėrbisė”, ka deklaruar rektori I Universitetit tė Beogradit pėr RTS-nė.
Studentėt e Mjekėsisė dhe Stomatologjisė janė habitur me kėtė vendim tė instuticioneve tė Beogradit. Ata e kanė komentuar si vendim politik deklaratėn e rektorit tė UB-sė
‘Ky ėshtė vendim politik, mirpo nė anėn tjetėr turpėron instuticionet kosovare.
Ėshtė turp I vitit pėr instuticionet e Kosovės” deklaruan Nehat Mustafa dhe Besnik Krasniqi anėtarė tė kėshillit grevist.


Halit AJDINI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio