Studentet.info
Lajme : Studenti raporton nėnėn nė polici pėr torturė
Kyqur 09-02-2009 16:03:20 (1254 Lexime)

POLONI, 8 SHKURT - Njė student polak ka raportuar nėnėn e tij pėr torturė psikologjike pasi qė ajo i kishte thėnė tė bėj dush dhe tė pastroj dhomėn e tij.

Policia ka shkuar me nguti pėr tė shpėtuar 22-vjeēarin Lukasz Zapalowski, kur ai ka thirrur numrin 999 duke pohuar se ishte viktimė e torturės nė shtėpinė e tij nė Varshavė.

Por kur ata arritėn aty nėna e tij e inatosur u ka thėnė policėve se e vetmja gjė qė i kishte thėnė ishte tė bėj dush njė herė nė javė, tė pastrojė dhomėn e tij dhe t’i ndihmojė nė pagesėn e qirasė.

Tani studenti “i frikėsuar nga sapuni” ėshtė duke u pėrballur me mė shumė mundime, pasi qė detektivėt policorė po e marrin nė pyetje pėr humbjen e kohės sė tyre.(Telegrafi)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio