Studentet.info
Lajme : Promovohet programi i parė ndėrkombėtar pėr studentėt e shkencave politike dhe biznes administratės
Kyqur 14-02-2009 5:40:41 (1353 Lexime)

SSHKUP, 13 SHKURT - Instituti pėr strategji ekonomike dhe marrėdhėnie ndėrkombėtare nė bashkėpunim me Universitetin Kolegji Amerikan e promovoi programin e parė ndėrkombėtar nė Maqedoni qė ofron njė kurs tė integruar njėmujor pėr studentėt e vitit tė dytė dhe vitit tė tretė tė shkencave politike dhe biznes administratės.

Qėllimi i kėtij programi siē citohet nė njoftim ėshtė qė tė ndihmohen studentėt nė Maqedoni qė tė tėrheqin mė tė mirėn e studimeve tė tyre dhe tė bėhen liderė tė sė nesėrmes.

Ky ėshtė njė pilot program i cili ekskluzivisht ėshtė inkorporuar nė Universitein e Kolegjit Amerikan ndėrsa i sqaron lidhjet qė ekzistojnė midis institucioneve politike dhe ekonomike.

Programi arsimor ėshtė njė tentim i pėrbashkėt i cili bazohet nė dije, ekspertizė dhe pėrvoja tė partnerėve eminentė nga e tėrė bota nė institutin OHRID. Programi pėrmban 13 tema dhe secila ėshtė e pėrbėrė nga disa prezantime multimediale tė shoqėruara me materiale qė mund tė pėrdoren si bazė pėr debatet e mėtejshme, thuhet nė njoftimin e Universitetit tė Kolegjit amerikan. (Mia)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio