Studentet.info
Lajme : Debat pėr integrimet nė USHT
Kyqur 17-03-2009 6:14:04 (1524 Lexime)


TETOVĖ, 16 MARS - Nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės u mbajt tribunė shkencore me temė, "60 vjet tė Kushtetutės sė Gjermanisė: Kushtetuta nė Evropėn Perėndimore dhe nė Ballkan si bazė pėr demokraci dhe shtet juridik", nėn organizimin e KAS - Konrad Adenauer Siftung. Ambasadorja e Gjermanisė, Ulrike Knoc tha se Maqedonia ėshtė nė rrugė tė drejtė tė integrimit nė NATO dhe BE. Lidhur me liberalizimin e vizave, Knoc tha ėshtė Maqedonia ajo qė duhet ti pėrmbush kėrkesat e BE-sė pėr liberalizimin e vizave. Pjesėmarrės nė kėtė debat shkencor kanė qenė profesorė dhe studentė nga USHT, UEJL, Universiteti "Kirili dhe Metodi", Universiteti FON, ndėrsa ligjėrues ishin Markus Bekenferde, Van Visen, Treneska Deskovska si dhe Fejzulla Shabani. U.H
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio