Studentet.info
Lajme : Studentėt e arkitekturės, kundėr ēdo ndėrtimi nė shesh
Kyqur 29-03-2009 14:09:33 (1151 Lexime)

SHKUP, 29 MARS - Studentėt qė dje tentuan tė protestonin nė sheshin e Shkupi edhe njėherė ngritėn zėrin kundėr dhunės sė ushtruar ndaj tyre. Ata thonė se mbeten nė qėndrimin se nė sheshin e Shkupit nuk duhet tė ngritet jo vetėm kishė por as edhe objekte tjera.
“Ne jemi njė grup studentėsh nga Fakulteti Arkitektonik dhe prezantohemi me emrin Brigada e parė arkitektonike. Dje nė sheshin Maqedonia tentuam publikisht t’i prezantojmė qėndrimet tona nė protestė tė paralajmėruar dhe tė qetė. Absolutisht jemi kundėr dhunės e cila ndodhi dje pėr tė cilėn mendojmė se ėshtė kundėr qėndrimeve
demokratike tė Maqedonisė.

Qėndrimet tona janė kundėr ndėrtimit tė ēfarėdo objekti nė sheshin e Shkupit, ndėrsa qėndrimet tona dje u nxorėn nga kuptimi duke i pėrqendruar nė diēka tjetėr”, deklaroi Oliver Ilievski, pėrfaqėsues i studentėve “Arhi Brigada”.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio