Studentet.info
Lajme : Nė kuadėr tė takimit nė Bullgari
Kyqur 24-03-2005 10:56:26 (1394 Lexime)


KRYEMINISTRI BUĒKOVSKI U TAKUA ME STUDENTĖT NĖ BULLGARI

Sofje, 24 MARS - Delegacioni i Maqedonisė i udhėhequr nga kryeministri Vllado Buēkovski nė fund tė vizitės njė ditėshe zyrtare nė Sofje sot u takua me pėrfaqėsuesit e minioritetit maqedonas nė Bullgari dhe me pėrfaqėsuesit e studentėve nga Maqedonia tė cilėt studiojnė nė kėtė vend.
"Problemet duhet tė zgjidhen me dialog tė hapur. Kėshtu qė studentėt nga Maqedonia dhe minioriteti maqedonas haptas duhet t'i tregojnė problemet me tė cilat ballafaqohen, me qėllim qė Republika e Maqedonisė t'i ndihmojė nė zgjidhjen e tyre", deklaroi Buēkovski pas takimit. Ai theksoi se Maqedonia, Bullgarinė e ka aleate dhe mike me tė cilėn mund tė zgjidhen tė gjitha ēėshtjet e hapura.(MIA)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio