Studentet.info
Lajme : u arrestua studenti
Kyqur 25-03-2005 6:39:36 (1509 Lexime)


Pranga studentit, rrėmbeu me forcė vajzėn qė dashuronte

VLORĖ 25 MARS- Ka futur forcėrisht nė makinė vajzėn qė donte, me tė cilėn kishte dhe lidhje krushqie, por njė veprim i tillė i ka kushtuar shtrenjtė njė studenti tė agronomisė nė Universitetin e Kamzės, nė Tiranė. E. Kacemi nga Velēa, ėshtė arrestuar nga uniformat blu pasi ai akuzohet se ka rrėmbyer forcėrisht studenten M.SH. nga Kota e Vlorės. Ngjarja ka ndodhur dy ditė mė parė nė mjediset para konvikteve tė Universitetit tė Vlorės dhe ėshtė parė nga shumė studentė, tė cilėt tė shokuar kanė lajmėruar policinė, thanė pėr gazetėn burime zyrtare tė komisariatit.

Uniformat blu janė vėnė nė ndjekje tė studentit tė agronomisė, por pa mundur ta kapin atė. Agjentėt e policisė kanė arritur tė zbulojnė se studentja e rrėmbyer ishte motra e nuses sė vėllait tė studentit E. Kacemi. Policia ka kontaktuar me familjarėt e studentit, tė cilėt tė shqetėsuar nga ngjarja, kanė arritur tė kontaktojnė me tė. Ata i kanė kėrkuar djalit qė ta linte tė lirė vajzėn, se ndryshe do tė kishin probleme me krushqit. Ky ka qėnė dhe ēelėsi i suksesit tė policisė. Pak para mesnatės duke u gdhirė dita e djeshme, makina qė drejtohej nga studenti i agronomisė ėshtė ndaluar pranė konviktit. Studenti ka lėnė aty vajzėn qė dashuronte, por ėshtė prangosur nga agjentėt e policisė. Mėsohet se studentja M.SH ka bėrė dhe denoncim nė policinė e Vlorės, ndėrsa ndaj studentit kanė filluar hetimet.

Nga:A. Dauti




Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio