Studentet.info
Lajme : Doli nga shtypi libri i Doc. dr. Ylber Selės
Kyqur 06-05-2009 11:24:06 (1523 Lexime)


VJENĖ- Ditė mė parė doli nga shtypi libri me titull “Der Konflikt in Mazedonien im Hinblick auf eine zukünftige Mitgliedschaft in die Europäische Union" (Konflikti nė Maqedoni duke pasur parasysh anėtarėsimin e saj ne Unionin Evropian), i Doc. dr. Ylber Selės, mėsimdhėnės nė Fakultetin e Administratės Publike dhe Shkencave Politike, UEJL-Tetovė. Libri ėshtė botuar nga njė shtėpi botuese me famė nė Gjermani (Der Südwestdeutsche Verlag für Hochschulschriften, http://www.svh-verlag.de/).

Kjo shtėpi botuese boton vetėm disertacione, punime habilitimi dhe hulumtime tė nivelit tė lartė.

Ēdo vit, mė shumė se 25 000 akademikė nė hapėsirėn gjermanofone hartojnė punime tė tilla. Kjo shtėpi botuese pėrzgjedh studimet mė tė mira dhe i boton ato. Edhe interesi i shkencės dhe sipėrmarrjeve pėr kėto rezultate aktuale tė hulumtimit ėshtė i madh. Libri tanimė ndodhet ne shitje ne te gjitha libraritė e shteteve tė Unionit Evropian dhe kushton 78 euro.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio