Studentet.info
Lajme : Takohen pėr tė katėrtėn herė antarėt e studentet.info
Kyqur 12-05-2009 7:54:47 (1517 Lexime)


TETOVĖ, 12 MAJ - Nė ambientet e Universitetit tė Evropės Juglindore (UEJL) nė Tetovė, anėtarėt e forumit “Studentet.info” u takuan pėr herė tė katėrt duke shpalosur maskat dhe duke diskutuar pėr problemet e shumta , tė cilat vazhdimisht kanė qenė nė fokus tė kėtij komuniteti virtual. Nė kėtė takim u pėrfol edhe pėr mos prezencėn e femrave duke i quajtur si frikacake per tu pėrballur drejtėpėrsedrejti me diskutimet qe u hapen nė kėtė takim. Temat fetare, zėnkat mes anėtarėve,organizmi i takimeve shkencore kanė qenė debatet mė aktive ku tė gjithė anėtarėt shprehėn mendimet e tyre pėr tė realizuar njė forum tė suksesshėm ku nė tė ardhmen tė debatohet nė mėnyrė kulturore duke respektuar ēdo mendim tė ēdo anėtari.

Gjatė kėtij takimi nė Tetovė, nė pamundėsi pėr tė ardhur, shumė anėtarė nga vende tė ndryshme evropiane, janė paraqitur “live” nėpėrmjet celularit pėr tė qenė pjesė e kėsaj ngjarje tė veēantė tė komunitetit virtual.

Faqja “Studentet.info” ėshtė themeluar nė vitin 2004 nga njė grup studentėsh nga Maqedonia dhe nga jashtė. Kjo ėshtė njėra ndėr faqet mė tė vizituara nga komuniteti virtual, qė ka pėr synim ngritjen e vetėdijes tek studentėt pėr tė gjitha devijimet nė sistemin arsimor . Stafi drejtues I kėsaj faqeje, deri mė tani ka ngritur njė sėrė problemesh me tė cilat ballafaqohet arsimi shqip dhe nė tė njėjtėn kohė me standarde trajtimi dhe diskutimi ka arritur qė tė sensibilizojė njė reflex tjetėr mbi pjesėmarrjen aktive tė studentėve nė procesin arsimor.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio