Studentet.info
Lajme : Dhurohen libra amerikan pėr studentėt
Kyqur 15-05-2009 10:57:01 (1296 Lexime)


TETOVĖ, 15 MAJ - Tė shtunėn nė Tetovė do tė dhurohen libra amerikan pėr anėtarėt e Kėndit Amerikan nė Tetovė dhe pėr gjithė nxėnėsit, studentėt, qytetarėt dhe dashamirėt e librave tė sferave tė ndryshme. Gjithashtu nė kėtė ditė do tė lexohen edhe pėralla dhe tregime pėr mė tė fėmijė. Gjatė kėsaj ngjarje do tė mund tė diskutohet edhe pėr libra tė drejtimeve tė ndryshme me pėrfaqėsuesit e Vullnetarėet e Korpusit tė Pėqės tė SHBA-ve, tė cilėt do tė sjellin ushqim tradicional pėr tė provuar qytetarėt e Tetovės dhe tė Gostivarit.

“Ditėn e librit do ta shėnojmė nė mėnyrė atraktive dhe krejt tė ve;antė. Pėrfaqėsuesit e Korpusit tė Paqės do tė dhurojnė nga njė libėr pėr ;do qytetar, do tė ndajnė gjithashtu edhe ushqime amerikane, pastaj qytetarėt do tė mund tė bisedojnė pėr librin. Pėr adhuruesit mė tė vegjėl do tė lexohen pėralla” tha Gėzim Sulejmani, coordinator I Kėndit AMerikan nė Tetovė. Ai tha se kjo organizohet nė bashkėpunim me Volunterėt e korpusit tė Paqės tė SHBA-ve.

Manifestiumi pėr ditėn e librit do tė filloj nė ora 11 00 dhe do tė zgjat deri nė orėn 13, gjatė kėsaj kohe qytetarėt do tė mund tė marrin pjesė nė kėtė ngjarje.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio