Studentet.info
Lajme : Koncert vjetori i studentėve tė Artit muzikor
Kyqur 28-05-2009 2:57:34 (1245 Lexime)


TETOVĖ, 27 MAJ - Nėn organizimin e programit studimor tė Artit muzikor pranė Fakultetit tė Arteve tė USHT-sė, studentėt e kėtij drejtimi u prezantuan nė Koncertin vjetor, nė hapėsirat e Rektoratit tė USHT-sė. Nė koncert ishin tė pranishėm stafi akademik i USHT-sė, studentė e prindėr.

Programi artistik pėrfshiu disa pika muzikore tė drejtimeve teorike dhe vokalo-instrumental, si duet klarinetėsh, trio harqesh, duo klarinet-kitarė dhe disa pika tė korit tė Fakultetit, respektivisht USHT-sė, nėn drejtimin e dirigjentit, prof. Arifikmet Xhemaili. Koncerti vjetor i artit muzikor tanimė ėshtė tradicional dhe organizohet pikėrisht nė kėtė periudhė, pak para pėrfundimit tė vitit akademik. Koncerti u organizua nga shefi i programit studimor tė Artit muzikor, doc.mr Zylqifli Ziba.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio