Studentet.info
Lajme : Tiranė, helmohen nga ushqimi studentėt nga Maqedonia
Kyqur 29-05-2009 1:49:23 (1161 Lexime)

TIRANĖ, 29 MAJ - Rreth 30 studentė, shumica prej tyre shqiptarė tė Maqedonisė, janė shtruar nė Spitalin Ushtarak dhe Qendrėn Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” nė Tiranė, pas helmimit nga ushqimi.

Studėntėt ishin tė organizuar pėr tė vizituar Tiranėn, ndėrsa gjatė mbrėmjes sė tė enjtes kanė shfaqur shqetėsime afėr stadiumit kombėtar “Qemal Stafa” nė kryeqytetin e Shqipėrisė. Dyshohet se gjendja e tyre ėshtė rėnduar pas konsumimit tė ushqimit.

Sipas mjekėve, qė u referohet televizioni 'ALSAT' nė Tiranė, disa prej studentėve janė paraqitur nė gjendje tė rėndė, ndėrsa pėr shkak tė numrit tė madh, tė rasteve tė paraqitura nė Spitalin Ushtarak, njė pjesė e tyre ėshtė transferuar nė Qendrėn Spitalore.

Menjeherė pas lajmit, policia e Tiranės ka deklaruar se po heton pėr shkaqet e helmimit tė grupit tė studentėve nga Maqedonia. Ende nuk dihet identiteti i tyre.

Ardi Pulaj
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio