Studentet.info
Lajme : USHT dhe Kryqi i Kuq organizuan aksion pėr dhurim gjaku
Kyqur 01-06-2009 0:19:19 (1619 Lexime)


TETOVĖ, 31 MAJ - Universiteti Shtetėror i Tetovės sėrish i ėshtė pėrgjigjur pozitivisht kėrkesės sė Kryqit tė Kuq pėr organizimin e dhurimit tė gjakut nė objektet e Universitetit. Njė numėr i konsiderueshėm i stafit akademik dhe administrativ si dhe studentė kanė shprehur gatishmėri pėr dhurim gjaku, nė objektin e Rektoratit tė USHT-sė.

Aksioni pėr dhurimin e gjakut u organizua nga Kryqi i Kuq dhe Zyra pėr informim e Universitetit Shtetėror tė Tetovės.

Nga Kryqi i Kuq vlerėsuan lartė bashkėpunimin me Universitetin Shtetėror tė Tetovės nė drejtim tė organizimit tė aksionit, sigurimit tė hapėsirave dhe informimit me kohė tė studentėve e stafit pėr njė organizim tė tillė.

Aksioni i dhurimit tė gjakut fillimisht u organizua nė hapėsirat e Fakultetit tė arteve nė Reēicė, mė 20 maj 2009 pėr tė vazhduar me fakultetet tjera tė USHT-sė. Nga Kryqi i Kuq dhe Zyra pėr informim e USHT-sė shprehim falėnderime dhe respekt tė lartė pėr tė gjithė dhuruesit e gjakut.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio