Studentet.info
Lajme : Rektori Vela pėrgėnjeshtron dezinformatat pėr pranim-dorėzimin
Kyqur 06-07-2009 11:28:34 (1352 Lexime)


TETOVĖ, 6 KORRIK - Rektori i USHT-sė, Prof. Dr.Agim Vela ka demantuar tė hėnėn pretendimet e rektorit tė dhunshėm nė USHT, se gjoja ka bėrė pranim- dorėzimin e detyrės.

Nė njė deklaratė pėr media, rektori Agim Vela, ka sqaruar se mė 06.07.2009 bashkė me avokatin dhe pėrfaqėsuesen e OSBE-sė ka shkuar nė zyrėn e tij dhe ka marrė sendet personale.

Sipas rektorit Vela, ky veprim ėshtė keqpėrdorur nga rektori i dhunshėm si pranim-dorėzim. “Kėrkoj qė tė mos manipulohet opinioni me dezinformata tė kėtilla”, thuhet nė demantin e rektorit tė USHT-sė, Agim Vela
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio