Studentet.info
Lajme : Asistentėt dhe magjistrat e dhunshėm zėvendėsojnė doktorėt e shkencave
Kyqur 07-07-2009 6:05:58 (3041 Lexime)


TETOVĖ, 6 KORRIK - Rektori i dhunshėm i USHT-sė, Agron Reka, tė hėnėn ka emėruar stafin e ri tė prorektorėve dhe dekanėve tė fakulteteve gjegjėse. Nga lista tashmė e publikuar e prorektorėve dhe dekanėve shihet qartė se kemi tė bėjmė me njė degradim tė kėtyre funksioneve. Nė krahasim me bartėsit e ligjshėm tė kėtyre funksioneve, tė emėruarit nga rektori i dhunshėm kanė tituj shkencor mė tė ulėt.

Nė tė gjitha kėto funksione kemi degradim tė titullit shkencor. Kjo listė e prorektorėve dhe dekanėve tregon qartė pėr kualitetin e personave tė emėruar, qė as pėr sė afėrmi nuk mund tė krahasohet me bartėsit legjitim tė kėtyre funksioneve.

Shembull eklatant i kėtij degradimi tė dhunshėm ėshtė emėrimi pa thirrje akademike dhe shkencore i Azis Pollozhanit si prorektor pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare, si dhe pensionisti 72 vjeēar, Prof. Dr. Serafim Tomovski, i cili ėshtė emėruar prorektor pėr ēėshtje financiare.

Fakulteti Jurdik: Prof.Dr. Fejzuallah Shabani
Ass.Mr. Agim Nuhiu

Fakulteti Teknologji Ushiqmiore: Prof.Dr. Hamit Memeti
Nuk ėshtė nė mardhėnie tė rregullt pune Ass.Mr.Ahmed Jashari

Fakulteti Filozofik: Doc.dr. Myqereme Rusi
Ass.Mr. Fehari Ramadani

Fakulteti. Arteve: Doc.Mr. Safet Spahiu
Ass.Mr. Muhamer Sadiku

Fakulteti Filologjik: Doc.dr. Luljeta Isaku
Doc. dr. Izer Maksuti

Fakulteti Kulturės Fizike: Doc.Dr Fadil Nika
Nuk ėshtė nė mardhėnie tė rregullt pune: Ass.dr Isa Asllani

Fakulteti Ekonomik: Doc.dr Hamit Aliu
Doc.dr. Petrit Pollozhani

Fakulteti SHMN: Prof.dr. Avzi Memeti
Doc.dr. Muhamed Sehabi

Fakulteti Mjeėsisė: Dr.sci Nexhbedin Karemani
Dr.sci. Nevzat Elezi
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio